Over wat Donuts en onze economie gemeen hebben

17 september 2025 - 22 april 2026
13:30 - 12:00
Campus Diepenbeek

Ben jij een creatieve en innovatieve leerkracht economie die graag wil werken rond ‘de ingebedde economie’ van Kate Raworth? Durf jij out-of-the-box denken en heb je zin om samen te co-creëren? Check!

Dan ben jij de geknipte persoon voor deze workshops waar je proeft van de Donut – economie, je de principes van de rethinking economics movement ontdekt en je samen aan de slag gaat met andere leerkachten economie om lesmateriaal van DEAL aan te passen zodat ze een match zouden kunnen zijn om te gebruiken in je klas.

Deze bijscholing kadert in een onderzoeksproject dat UHasselt uitvoert in samenwerking met Uppsala University (Zweden). De bijscholing bestaat uit vier workshops. Wanneer je je inschrijft, verwachten we dat je op alle workshops aanwezig zal zijn.

Workshop 1 | woensdag 17/09/2025 (13.30 - 15.30 uur)

Een theoretisch kader wordt gepresenteerd over hoe lessen rond de ‘embedded economy’ aangepakt kunnen worden. Als basis voor het theoretisch kader wordt het boek Economy Studies – A guide to rethinking economics education (Sam de Muijnck en Joris Tieleman) en het Donutmodel van Kate Raworth gebruikt. Daarnaast wordt het lesmateriaal van DEAL gepresenteerd. Aan jou wordt gevraagd om dit lesmateriaal thuis verder te bekijken en hier kritisch over te reflecteren.

Workshop 2 | vrijdag 19/09/2025 (09.00 - 17.00 uur)

Tijdens deze dag word je ondergedompeld om een meer pluralistische kijk te verwerven op het topic. Deze dag is samen met leerkrachten die vorig jaar deze nascholing hebben uitgetest en onze Zweedse collega's die hetzelfde doen in scholen in Zweden.

Workshop 3 | vrijdag 17/10/2025 (10.00 - 12.00 uur)

Het lesmateriaal wordt aangepast en afgestemd op de noden en de context van het onderwijs in Vlaanderen. Je gaat samen met de begeleider actief aan de slag om de nodige aanpassingen door te voeren.

Workshop 4 | woensdag 22/04/2026 (10.00u-12.00u)

Vervolgens vragen we aan jou om het lesmateriaal uit te testen in hun eigen klas. Je kiest zelf een moment in de periode november-maart wanneer je het materiaal wil uittesten in de klas. In de laatste workshop wordt er gereflecteerd over het materiaal en brengen we samen de nodige aanpassingen aan.

  • Voor wie: leerkrachten economie derde graad doorstroom en dubbele finaliteit
  • Data: workshop 1: Woensdag 17/09/2025 (13.30 - 15.30 uur) | workshop 2: Vrijdag 19/09/2025 (09.00 - 17.00 uur) | workshop 3: Vrijdag 17/10/2025 (10.00 - 12.00 u) | workshop 4: Woensdag 22/04/2026 (10.00 - 12.00 u)
  • Deelname: gratis, bij inschrijving wel verplichte deelname voor de vier sessies
  • Locatie: Universiteit Hasselt - Campus Diepenbeek - Gebouw D - 3590 Diepenbeek
  • Contactpersoon: Lise Janssens, lise.janssens@uhasselt.be

 

Inschrijven

 

Terug naar het Nascholingen overzicht