oor het 21ste jaar op rij reikt Het Belang van Limburg, dit jaar in samenwerking met Z33 Hasselt, de Wanatoeprijs uit: de award voor de beste kunststudent in Limburg in 2026. Ook dit jaar is er een Wanatoe Publieksprijs. Stemmen kan hier.
Ook de Stad Hasselt en de Stad Genk delen vrijdag hun prijzen uit: de Prijs Stad Hasselt en de C-mine Student Award.
De winnaars worden vrijdag tussen 19 en 20 uur bekendgemaakt in de oude gevangenis van Hasselt, de stadscampus van UHasselt.
teksten: Christof Rutten (hbvl), foto's: Frank Abbeloos
Jong, artistiek talent in de kijker zetten: dat is het doel van de Wanatoeprijs van Het Belang van Limburg. Een professionele jury bekeek afstudeerwerken van de kunststudenten van LUCA School Of Arts Campus C-mine Genk, PXL-MAD Hasselt, PXL-Music en de opleidingen architectuur en interieur van UHasselt. De juryleden selecteerden tien laureaten. Eén daarvan wint op vrijdag 19 juni de Wanatoeprijs. Dat houdt in: een pagina - vrij in te vullen door de winnaar - in de volgende Wanatoeprijsbijlage, plus een interview, een expo aangeboden door Art Borgloon en een geldprijs van 1.500 euro.
Vrijdag wordt ook de Wanatoe Publieksprijs uitgereikt. Die kiest de lezer van Het Belang van Limburg. Via de poll onderaan op deze pagina kan je tot vrijdag 16 uur stemmen. Je mag maar één stem uitbrengen. Wie zich niet aan die regel houdt, kan ervoor zorgen dat een kandidaat wordt gediskwalificeerd.
Quizvraag: wat is wereldwijd en in Genk de grootste afvalstroom? Het antwoord: gft en groenafval. Architectuurstudente Rayna Bongaerts ontwierp een duurzame site om van het groene goedje een nieuwe grondstof te maken en die daar ook te gebruiken. “Zo is de cirkel rond.”

Een interieurarchitect die leven in de brouwerij brengt? Dan denk je misschien aan zijn activiteiten buiten de aula, maar Wietse Raes nam voor zijn studie aan UHasselt die uitdrukking nogal letterlijk en ontwierp een toekomstplan voor brouwerij Atlas in Anderlecht.