Onderzoek naar de synergetische effecten van muziek en neuromodulatie bij gezonde proefpersonen

Muziek en licht hersenstimulatie kunnen mogelijk bijdragen aan een betere revalidatie voor patiënten met bewustzijnsstoornissen. Om beter te begrijpen hoe deze methoden de hersenactiviteit beïnvloeden en hoe hun gelijktijdige toepassing het herstel kan versterken, voeren wij een onderzoeksstudie uit met gezonde vrijwilligers.

RWS 2526 REVAL Headerafbeeldingmarieponcelet (1) RWS 2526 REVAL Headerafbeeldingmarieponcelet (1)

Door deel te nemen help je ons de neurale mechanismen achter deze benaderingen te ontrafelen en bijdragen aan het verbeteren van toekomstige patiëntenzorg. Ben je geïnteresseerd? Schrijf je hier in.

Wat doe je bij het onderzoek?

Wij zijn op zoek naar 35 gezonde vrijwilligers tussen 18 en 65 jaar.
Bent u in goede gezondheid? Heb je geen contra-indicaties voor hersenstimulatie, zoals epilepsie, een pacemaker, een metalen implantaat in de hersenen of een gevoelige huid?

Als deelnemer neem je deel aan vier sessies van telkens ongeveer twee uur. Tijdens deze sessies:

  • Luister je naar auditieve stimuli terwijl we laag-intensieve, niet-invasieve hersenstimulatie toepassen.
  • Meten wij je hersenactiviteit met behulp van een elektroencefalogram (EEG).
  • Voer je een eenvoudige gedragsmatige taak uit.

De studie is volledig niet-invasief en je ontvangt €25 per sessie, inclusief reiskostenvergoeding.

Wat houdt het praktisch in?

  • Aantal sessies: 4 (2 uur per sessie), met telkens minimaal 1 week tussen de sessies.

Duur van het onderzoek:

  • Duur per deelnemer: 1 maand (4 sessies, 1 per week)
  • Totale duur van de studie: Wij zullen gedurende 7–8 maanden deelnemers werven, of totdat we ons doel van 35 deelnemers hebben bereikt.
  • Je kan deelnemen tot juli 2026.

Dit PhD-project is een samenwerking met: ULiège (NeuroRecovery Lab, GIGA-Consciousness). 

 

Contacteer ons: