UHasselt en partners lanceren Limburg AI Research Accelerator (LARA)

UHasselt, Corda Campus en Androme bundelen de krachten voor LARA: Limburg AI Research Accelerator, een krachtige rekencluster voor artificiële intelligentie. De infrastructuur is geschikt voor real-time AI-toepassingen waarbij elke milliseconde telt. Dit vormt een belangrijke stap richting een digitale, innovatieve en duurzame economie.

Panorama Corda Campus Panorama Corda Campus
Corda 1,2 En 3

“LARA is als een sneltrein voor AI-ontwikkeling.” zegt dr. Jeroen Put, research manager aan de Universiteit Hasselt. “Cloudoplossingen zijn vaak te traag of duur. Met LARA kunnen we hier in Limburg meteen instappen en aan topsnelheid experimenteren, trainen en valoriseren. Zo brengen we AI sneller van idee naar impact.”

Lokaal alternatief voor Big Tech-clouds

De infrastructuur zal worden uitgebouwd op de Corda Campus en gekoppeld aan een AI-loket dat bedrijven begeleidt bij het inzetten van artificiële intelligentie, van idee tot implementatie. Bedrijven kunnen er terecht voor begeleiding, opleidingen en demonstraties van concrete toepassingen in sectoren zoals maakindustrie, logistiek en zorg.
"Voor een technologiebedrijf als Androme is LARA een echte gamechanger", benadrukt Raf Van Ham, CEO van Androme.

"Onze developers kunnen met LARA AI-modellen testen en optimaliseren zonder tijdverlies of data-afhankelijkheid van de grote cloudproviders. Dat verhoogt niet alleen onze efficiëntie, maar ook onze autonomie als Vlaamse techspeler."

Open infrastructuur, maximale impact

De LARA-infrastructuur zal beheerd worden door Digital Future Lab van Universiteit Hasselt, een Flanders Make core labo, in nauwe samenwerking met Corda, Androme en andere partners binnen het Limburgse innovatienetwerk.


Het project krijgt steun van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO) en sluit aan bij de doelstellingen van SALKturbo en het Vlaamse AI-beleid. Naast infrastructuur voorziet LARA ook onderzoek naar efficiënte, energiezuinige rekenmethoden en samenwerking tussen GPU’s (krachtige chips) van verschillende fabrikanten, om afhankelijkheid van één technologie-leverancier te vermijden.

LARA start in januari 2026 en loopt tot eind 2028. Tegen dan moet een breed Limburgs AI-ecosysteem operationeel zijn dat zowel kennisinstellingen als bedrijven versterkt in hun digitale groei.

Adobestock LARA Salkturbo
Meer cases over
Technologie Onderzoek